KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755631
nr 1175 5631
Arne Cassel
(1898-1965), Sverige
Oljemålning, "Från söder". Signerad, daterad 1935. Olja på duk, 54x81 cm
Arne Cassel, född 1898 i Djursholm, död 1965 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 april 2018
kl 19:26:45
13/4 14:16:03
Arne Cassel
Läs mer om Arne Cassel